Hlavní stránka

Dorazila izolace

Všude je teď úzko40cm minerální izolace do všech stěn i stropu je pořádná fůra a jen nacpat to do kontrukce bude docela slušná makačka. Ale že to bude až taková fůra si dovedl představit asi málokdo. Na počátku byl výpočet, ze kterého mi vypadlo asi 120 m3. To je pro představu 2x2m na délce 30m, nebo 3x4m na délce 10m.

Tak kolik to asi může být když se to naloží na auto ? Na objednání jsem vypsal poptávku a dostal se s cenou o něco dolů, než za kolik to bylo v nabídkách na webu. Snažil jsem se dohodnou rozdělení na 2 auta a popsat problém s tím, že se k nám musí zacouvat, že to asi nebude na kamion atd. a je mi přislíbeno, že to půjde na 2 části (stejně nemají na 1 skladu celou várku). OK, tak jsme dohodli termín a samozřejmě to byl náklaďák jak kráva a ještě s vlekem. Byl to polák, zastavili jsme mu dopravu a nakonec to skončilo tím, že vlek nechal ve vjezdu a autem odjel o kus dál, takže super, vyložili jsme těch prvních skoro 7 palet z vleku k sousedovi a museli počítat, že všechny balíky budeme stěhovat 50 metrů ručně. Auto samotné pak už na pozemek zacouvalo snadno a dalších 7 palet bylo venku za chvíli.

Nacpat to do spodního patra domu bylo o něco horší, ale vešlo se.

Pohled do zaplněného domu Někam se ani nedá dostat

Jenže to nebylo všechno - pořád ještě třetina chyběla. Píšu tedy odpověď na SMS, kde mi sdělovali kdy dorazí zbytek že nemají posílat auto s vlekem a pokud ano, tak ať je to celé naložené v autě aby mohli vlek někde odpojit. Samozřejmě se na to vykašlali a rozdělili to na 2 části aby něco bylo ve vleku, takže stejná komedie obohacená tím, že tam řidič nebyl schopen tím vlekem ani trochu zacouvat a vykládalo se rovnou u silnice z boku. Ještě štěstí, že sem už nic tak velkého nepřijede.

Horší je co s takovým kvantem izolace - spodní patro plné že se sotva projde, o patro vejš je to to samé. Takže se to pomalu začíná přesouvat na budoucí půdu, kam se odhadem asi 1/4 nacpe. A honem rychle budeme muset něco narvat do stěn, jinak se tu nehneme.

Na druhou stranu - teď si stačí stoupout mezi balíky a můžeme říkat, že jsme ve vatě.